Extra Figura

Extra Figura
3.7 (73.33%) 27 votes

Ekstra figura to zestaw dla każdego kto chce spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, mieć silne ciało, poprawić swoją wydolność i przede wszystkim samopoczucie. Jest to zestaw trwający 40 minut. Rozpoczynający się rozgrzewką w postaci marszu. Rozgrzewka trwa około 5 minut. Po niej następuje właściwy zestaw ćwiczeń, dzięki któremu zyskamy wspaniałe ciało. Minimum jakie musimy ćwiczyć w tygodniu to trzy razy.

Na początku zabieramy się za nasze nogi oraz brzuch. Dwa ćwiczenia wykonujemy na zmianę w trzech seriach. Po trzech seriach następuje krótki odpoczynek, czyli minuta spokojnego marszu. Kolejne dwa ćwiczenia to wypady nogami na skos oraz deska z unoszeniem nóg na zmianę. Znowu czekają nas trzy serie i po niej następuje krótka, jednominutowa przerwa. Kolejna seria to ćwiczenie na nogi, lekkie podskoki na jednej nodze oraz drugie ćwiczenie to wzmacnianie rąk, czyli pompki. Znowu przerwa i kolejna partia ćwiczeń. Ruchoma jaskółka wzmacniająca całe nasze ciało, bardzo dobre ćwiczenie angażujące mięśnie głębokie. Drugie ćwiczenie to pozycja w której pracujemy na nasze plecy. Leżąc na macie na brzuchu unosimy ręce oraz nogi i mocno pracujemy kciukami do góry. Zaraz po trzech seriach, czeka nas kolejna przerwa po której następuje ostatni mieszany zestaw dwóch ćwiczeń. Czyli znowu angażujemy mięśnie głębokie oraz te przy kręgosłupie. Praktycznie całe ciało pracuje przy tym ćwiczeniu, czyli opieramy się na rękach oraz zgiętych nogach i przyciągamy do siebie wyprosotwaną nogę oraz przeciwną rękę. Zmiana ręki oraz nogi, a potem przechodzimy do pracy na brzuch, czyli leżymy na plecach i przyciągamy do siebie nogi oraz ręce. Na sam koniec oczywiście zasłużone rozciąganie.

Ćwiczenie deska

Ekstra figura to bardzo dobry zestaw dla początkujących, ale również dla tych którym znudziły się takie zestawy jak Skalpel czy Killer. Ekstra figura nie obciąża strasznie stawów, są delikatne podskoki, ale można ich nie wykonywać, a ćwiczenie nie straci bardzo na efektywności. Bardzo dobry zestaw dla biegaczy, którzy potrzebują poprawić swoją stabilizację.

Video Ekstra Figura – Ewy Chodakowskiej poniżej, czas na reklamę

 

 

 

 

 

 
Sprawdź czy ten zestaw ćwiczeń Ewy Chodakowskiej jest skierowany do Ciebie. Aby odtworzyć zapis video z ćwiczeniami Ewy przejdź dalej ->

Teraz możesz obejrzeć zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *